Kup ekologiczną żywność na artmankiszonki.pl.

Od prężnego rozkwitu branży żywieniowej, który rozpoczął się w zeszłym wieku, produkty jedzone przez nas każdego dnia zaczęto często wypełniać różnymi substancjami wydłużającymi ich żywotność. Jednakże wraz z rosnącą świadomością odbiorców odnośnie tego, co jedzą i jakie może to mieć oddziaływanie na ich samopoczucie, ostatnio coraz częściej szukają oni artykułów wytworzonych z żywności nieprzetworzonej.

Żywność eko – mniejsza zawartość azotynów, azotanów i metali ciężkich

Aby jakiś produkt trafiający na półki sklepowe w Polsce mógł zwać się „eko”, musi sprostać kilku warunkom. Żywność eko i przetwory z niej wykonane muszą zdobyć określone certyfikaty nadawane przez upoważnione do tego laboratoria. Nadrzędnym jednakże cechą spożywczych produktów eko jest to, iż zastosowane do ich przygotowania owoce oraz warzywa uprawiano według najważniejszych obostrzeń rolnictwa ekologicznego. To znaczy, że rolnicy nie korzystali z syntetycznych nawozów ani pestycydów, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać nie tylko na samopoczucie ludzi, ale które również są zagrożeniem dla ekosystemu. Niektóre wszak nawozy wywołują zakwaszenie gleby lub zatruwają wody powierzchniowe, a natryski upraw silnymi pestycydami często powodują np. śmierć pożytecznych pszczół. Tymczasem w efekcie ekologicznej uprawy rośliny cechują się wielokrotnie niższą zawartością metali ciężkich, azotynów i azotanów, a to oznacza, iż mniej tych niezdrowych substancji przedostanie się do organizmu ich konsumentów.

Kupujesz żywność ekologiczną? Sprawdzaj uważnie informacje na etykiecie

Przetwory ekologiczne podlegają nieustannej kontroli na każdym etapie produkcji, w tym także w czasie magazynowania oraz transportu. Co kluczowe, gdy artykuł spełnia kryteria, jego wytwórca oprócz rutynowych informacji między innymi o dacie przydatności do spożycia, możliwych alergenach, wadze netto, miejscu produkcji ingredientów czy warunkach składowania, musi także koniecznie wskazać numer ID organu kontrolnego niniejszy produkt oraz zamieścić logo produkcji ekologicznej UE, którym jest listek ułożony z gwiazd. Wypatrując żywności eko powinno się więc czytać wnikliwie etykiety wyrobów, a kupując je online w sklepie producenta sprawdzić, czy na stronie widnieje informacja o otrzymanych certyfikatach.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]