Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz rynnę PCV.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak montaż rynien. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich modułów się składają?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe czy PCV – co kupić?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – między innymi z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania warto więc przedyskutować z profesjonalistą.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08