Szukasz środków do dezynfekcji powierzchni? Odwiedź ten adres.

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych na ogół znajdziemy alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, podłóg, znajdują również zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]