Znajdź obuwie sportowe na sklep-hummel.pl.

Regularny jogging, trening na siłowni czy udział w sportach zespołowych nakłaniają do tego, by stosownie zadbać o stopy. Tych czynności nie można na dłuższą metę podejmować się w typowym obuwiu, zatem tak ważne jest zakładanie butów sportowych.

Buty sportowe – nie tylko fajne wzornictwo

Gros z ludzi asocjuje obuwie sportowe najczęściej z komfortem ich użytkowania oraz fajnym designem. Nie zauważamy ich swoistych właściwości, jednakże podświadomie odczuwamy, iż stopy czują się w takim obuwiu dobrze. To dlatego buty sportowe często nosimy też w trakcie pracy, najczęściej, gdy jest to fach, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – dostrzegamy je na stopach wykładowców, pielęgniarek czy pracowników magazynów. Ale w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze wyniki, ale również zredukować ryzyko potencjalnych urazów. Buty dla biegaczy mają amortyzatory wstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas styczności z podłożem, spody butów do tenisa są przystosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki do piłki nożnej dają graczom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę pozycji tak na trawie, jak i sztucznej nawierzchni boiska, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia przemieszczanie się po parkiecie. Buty sportowe są zatem lokatą w lepsze wyniki sportowe i w zdrowie.

Nie zastępuj butów sportowych prostymi trampkami!

Jeśli dla konkretnej dyscypliny sportowej produkuje się dedykowane obuwie, nie należy zastępować go zwyczajnymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak bieganie w nieodpowiednich butach z marketu może doprowadzić do urazów. Nie warto też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt mają wpływ lata poświęcone przez producentów na obserwację mechaniki danej dyscypliny sportu i odkrycie technologii produkcji takich butów. Obuwie noszące silne znamiona zużycia czy też, które uległo zniszczeniu, powinno się tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, gdyż z pewnością nie spełnią ono już swoich funkcji, co również może przyczynić się do kontuzji podczas ćwiczeń.

Dane firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]