Zobacz, gdzie kupić lampę solną.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozmaitych wycieczek po Europie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale również inne narzędzia.

Lampy solne są dostępne w kilku barwach

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, gdyż kupimy je w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne kształty, np. kuli lub walca.

Co jest źródłem powodzenia lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest kojące i łagodne, toteż poleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza bezsenność albo stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]