Jeśli chcesz zamówić listwy drewniane, kliknij tu

Wydają się mało znaczącym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i zabezpieczają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale koresponduje z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]