Zamów mopy do mycia podłóg.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym obowiązkiem – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Wyróżniki najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Praktycznie jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie sprzątanie ogromnych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]