Jeśli chcesz zamówić kontenery KP, zobacz tu.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również gruz, złom – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do przewożenia ładunków o dużych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]