Kup klaser na monety i banknoty na goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko przyjemność z szukania i zakupu kolejnych okazów, ale również uczucie zadowolenia z ich oglądania i indeksowania. Kupione numizmaty winny więc znaleźć się w praktycznych klaserach bądź albumach, za pomocą których bez trudu będzie można je podziwiać, a przy tym ochroni się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – wciąż najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają szeroki wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że pozwalają na segregację monet jednego rodzaju. Pamiętajmy jednak, że niektóre albumy na monety nie posiadają fabrycznie zamocowanych kart i należy kupować je samodzielnie dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych monet lub banknotów. Swoboda wpinania oraz wypinania stron jest ogromnym ułatwieniem przy porządkowaniu eksponatów podług własnego uznania – można przekładać je między albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co minimalizuje ryzyko rozerwania banknotów czy zarysowania monet. Z drugiej strony, dysponując niezbyt okazałym zbiorem, w jednym albumie można umieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy dokupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, że zwykle są stylizowane na wygląd książek bądź albumów ze zdjęciami, więc łatwo schować je na półce przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Czy w klaserze numizmatycznym można przechowywać każdy rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, żeby w plastikowych kartach klaserów trzymać mniej wartościowe numizmaty, nie mające stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie całkowitej osłony przed działaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Kosztowne monety w stanie menniczym lub te wybite z metali szlachetnych należy uprzednio zabezpieczyć poprzez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje strony do albumów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety zabezpieczone kapslem bądź usztywnionym, papierowym holderem.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]