Dowiedz się, gdzie kupić kapsułki do ekspresu, wejdź na http://tinyurl.com/y9mqgq3h.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Dzisiaj do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]