Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Trzeba też pamiętać, że jest to interesujący detal wystroju domu. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród wielu wariantów stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń salonu? Czy podczas picia kawy czytamy np. gazetę lub książki? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może uprościć nam podjęcie decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko efektywnie wykorzystać niedużą przestrzeń wnętrza, ale także łatwiej utrzymać w nim porządek. Warto zastanowić się także zakupem stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te prostokątne. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Powodzeniem cieszą się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń składać z większą ilością modułów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy albo stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to należy rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. wykonanego z europalet. Nieszablonową alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia bądź odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać wysokości siedziska, to znaczy około 50 centymetrów. Jeżeli chcemy postawić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.