Dowiedz się, gdzie zamówić zestaw ogrodowy drewniany.

Meble, które kupujemy do mieszkania muszą być ładne, mocne i komfortowe. Z kolei zupełnie inaczej patrzymy na meble do ogrodu. Na polskich działkach i w ogrodach prym wiodą stoliki oraz krzesełka z plastiku lub metalu. Tymczasem nic tak wspaniale nie pasuje do soczystej zieleni natury jak wytrzymałe ogrodowe meble drewniane.

Meble ogrodowe drewniane, w które warto się zaopatrzyć

Jeśli dysponujemy większym ogrodem wypada zaaranżować go tak, żeby w letnie dni można było wygodnie wypoczywać a także jeść pod gołym niebem. Niezastąpionym wyposażeniem działki lub ogrodu powinien być zatem zestaw mebli ogrodowych – spory stół razem z zestawem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich domowników oraz ich ewentualnych gości. Jeżeli teren okalający dom jest na tyle rozległy, iż biegnie przez niego kilka alejek lub wykonany w nim został zakątek ze stawem, rekomendujemy rozważyć ustawienie w tych miejscach drewnianej ławki ogrodowej, na której można usiąść bądź wręcz się położyć i upajać się otaczającym nas spokojem. Lecz nawet gdy brakuje przestrzeni na ustawienie rozbudowanego zestawu ogrodowego, warto znaleźć miejsce na dwa-trzy drewniane ogrodowe leżaki, które w razie potrzeby można rozłożyć, by zażyć kąpieli słonecznej.

Drewniane komplety ogrodowe – eko opcja aranżacji ogrodu

Drewniane są bardzo mocne, a zarazem rewelacyjnie prezentują się jako meble tarasowe czy balkonowe, jak i postawione w centrum zieleni. Drewno uwydatnia wiejski charakter otoczenia, ale nie oznacza to, że drewniane meble ogrodowe muszą być brzydkie i sztampowe. Drewno pozwala na rozległą kastomizację. Meble da się przemalować na przeróżne kolory korespondujące z indywidualną aranżacją przestrzeni. Nietrudno również podkreślić ich naturalność – wystarczy po prostu zastosować odpowiednią bejcę. W odróżnieniu do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane komplety ogrodowe przetrwają wiele lat, lecz wymaga to od ich posiadacza właściwej konserwacji. Jeśli meble będą cyklicznie olejowane i impregnowane według wytycznych producenta, mróz czy wilgoć będą mieć niewielki wpływ na ich zużycie. I co bodajże istotne dla osób kochających środowisko – meble drewniane są najbardziej eko opcją, jeśli idzie o wyposażenie działki. Nawet gdy po czasie trzeba będzie się ich pozbyć, są one odpadem bez trudu się rozkładającym, a więc o małym niekorzystnym wpływie na ekosystem.

Dane firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]