Sprawdź, gdzie kupić odzież motocyklową.

Od dawna wiadomo, iż jazda na motorze nie należy do bezpiecznych aktywności. W razie potencjalnego wypadku kierowcę motocykla nie zabezpieczają pasy i całkowicie odczuwa on siłę zderzenia. W związku z tym tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież opracowaną specjalnie do tego rodzaju jazdy. Odzież motocyklowa nie tylko zmniejsza potencjalne obrażenia prowadzącego, ale też ochrania go przed wiatrem, promieniami słonecznymi oraz opadami, co zwiększa komfort jazdy.

Ubranie na motocykl – z tekstyliów czy ze skóry?

Kompletując odzież motocyklową najpierw trzeba wyposażyć się w kask, bo zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy jedziemy powolutku na skuterze, czy mkniemy ścigaczem po ekspresówce. Jest to także główny element protekcji prowadzącego jednoślad, osłaniający głowę przed ranami, które mogą mieć ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do osłony innych części ciała w czasie jazdy jest mnóstwo opcji. Entuzjasta jednośladów może zebrać swój ubiór sięgając po odpowiednią kurtkę i spodnie przeznaczone z myślą o jeździe na motocyklu lub zdecydować się na kombinezon (jedno- bądź dwuczęściowy). W sklepach dla motocyklistów do wyboru mamy odzież tekstylną oraz skórzaną. Bez wątpienia, skóra jest wyjątkowo wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie oznacza, iż ubrania na motocykl sporządzone z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – korzysta się w nich z tkanin o dużej wytrzymałości na tarcie i wysoką temperaturę. Te części okrycia kierowcy są wyposażone przydatne wzmocnienia (slidery) osłaniające barki, kolana i łokcie, które w trakcie upadku są szczególnie narażone na urazy.

Plecaki, rękawice oraz pozostałe akcesoria

Kolejnymi kluczowymi elementami odzieży na motocykl są obuwie oraz rękawice. Rękawice w razie upadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, bo to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co wystawiamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. rekomenduje się zatem wybierać rękawice ze dodatkowymi modułami osłaniającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kłykcie. Odpowiednie buty na motor poza tym, że osłaniają delikatne kości stopy, dają także większą przyczepność, a przez to łatwiejsze panowanie nad masywnym motocyklem.

W jakie pozostałe elementy ubrań na motor powinno się wyposażyć? To niewątpliwie plecaki, kołnierze, gogle jeżeli stosujemy kask crossowy, a także kolejne zbroje, slidery albo ochraniacze.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]