Blachy na rąbek to coraz popularniejszy rodzaj pokrycia dachowego. Jakie cechy odróżniają ją od pozostałych pokryć dachowych? Czemu warto w nie zainwestować? Przybliżamy panele dachowe na rąbek stojący i sposoby ich wykorzystania.
Blacha na rąbek – estetyka oraz trwałość
Blachy na rąbek stojący zdobywają coraz szersze grono zwolenników, dlatego że wspaniale łączą funkcjonalność z walorami estetycznymi. Odporną na uszkodzenia oraz świetnie prezentującą się blachę na rąbek stojący stosuje się zarówno w przypadku obiektów budowlanych, w których nieodzowna jest rekonstrukcja pokrycia dachowego, jak i nowych domach. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach dwuspadowych oraz płaskich, ale też tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Panele dachowe na rąbek stojący są transportowane na miejsce budowy w postaci niezbyt wielkich arkuszy. Można je zamontować błyskawicznie oraz stosunkowo łatwo. Takie pokrycie dachowe wspaniale komponuje się z rozmaitymi stylami architektonicznymi (przykładowo ze stylem minimalistycznym bądź dworkowym), a jednocześnie jest trwałe oraz odporne na korozję.
Panele dachowe na rąbek – zminimalizuj koszty związane z budową
Blacha na rąbek przewyższa standardowe dachówki pod względem wytrzymałości oraz użytej technologii. Panele te są produkowane z grubej blachy i pokryte dodatkową powłoką gwarantująca protekcję przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. promieniowanie UV czy opady. Blacha na rąbek jest sprzedawana w kilku wariantach, co pozwala na dostosowanie jej do potrzeb rozmaitych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe mają również wpływ na minimalizację kosztów związanych z budową – bez wątpienia ograniczają liczbę ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Decydując się na wykorzystanie paneli dachowych na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten budulec bezpośrednio od dystrybutora.
Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A
Tel.: +48 17 584 08 08