Jeśli chcesz zamówić belki na relingi, koniecznie sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo ma opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]