Dowiedz się więcej o maszynie do drenażu limfatycznego na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Sprzęt do masażu limfatycznego – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory aparat uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Istnieje wiele zaleceń do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt do presoterapii w domu

Dużo opcji wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź nowotwór, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]