Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc często z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają zabytki i muzea, motele, hotele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, czar regionalnego folkloru oraz trasy rowerowe.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – ważne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu w Polsce.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego