Prace w ogrodzie, budowa czy też przebudowa domu, sprzątanie strychu albo piwnicy, odnowienie mieszkania – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeżeli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to także najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.