Więcej o utylizacji starych mebli Kraków na maxgruz.pl.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych powodów. By nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, z reguły przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Kłopot jednak w tym, że po kilku miesiącach również w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwykłe korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących okazją do tego, by pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbany dom. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z piwnicy, strychu oraz mieszkania.

Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Śmieci takie jak połamane meble, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt RTV i AGD czy elementy ram okien nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zadba on także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują także profesjonalną asystę przy sprzątaniu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Stare meble, jeśli zostaną przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać spalone lub trafić na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich wedle tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się one składają, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych garderób, łóżek i półek.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]