Potrzebujesz szczegółowych informacji o przyjęciach komunijnych w Krakowie i okolicach? Doskonale trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to zwykle pierwsza naprawdę wielka impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skupione jest tylko na nim. W związku z tym rodzice chcą, żeby ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy zorganizować imprezę w domu?

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy poczęstują rodzinę w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przekształciły się w ostatnich latach w duże eventy rodzinne, w których bierze udział czasem do kilkudziesięciu gości, wobec tego zwykle urządzane są w restauracjach i salach weselnych. Jeżeli planujemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, powinno się wziąć się za poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie wyznaczona data komunii. W sezonie komunijnym poważnym problemem może być też zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, stąd powinno się wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu dań na komunie. Niezbędne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następującą później zabawę gości. Obyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi więc oferować prześliczne, estetyczne pomieszczenia. Kolejną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, wypada rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego kupią prezenty dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, np. zabawek-pistoletów albo quada.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]