Przemysłowy druk 3D - tu przeczytasz o pełnej ofercie.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana przede wszystkim do pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów,, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego w technologii PolyJet, SLA, SLS, FDM, i DMLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne filamenty

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także opcja korzystania z filamentów w obszernej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]