Imprezy okolicznościowe, będące zwykle ważnym wydarzeniem dla członków rodziny, jak przykładowo komunie, wesela bądź chrzciny, od wielu już lat nie są już urządzane w domu wyłącznie dla bliskich krewnych i przyjaciół. Teraz są to wydarzenia, w których uczestniczy nieraz ponad stu gości. Oczywiste jest zatem to, że jedna osoba nie będzie w stanie w pojedynkę zaplanować menu, a następnie przygotować i dostarczyć potrawy uczestnikom przyjęcia, szczególnie, gdy zabawa może trwać wiele godzin i zorganizowane jest w wynajętym lokalu. Stąd też wynikło spore zapotrzebowanie na kompleksowe usługi cateringu weselnego.

Czy opłaca się zamówić catering na wesele?

Urządzanie wesela to duży stres, spowodowany dziesiątkami godzin przeznaczonych na układanie listy gości, przygotowanie zaproszeń, wybór ozdób sali i szukanie zespołu, który zapewni muzykę do tańca. To również konieczność dostarczenia wystarczającej ilości zakąsek oraz napojów podawanych w czasie imprezy, a co kluczowe – przygotowanie ciepłego obiadu, który urzeknie zaproszonych gości i zgromadzi ich przy wspólnym stole. Obiad na weselu musi mieć odpowiednią oprawę. Goście wszak oczekują tego, by stoliki były pięknie udekorowane i poprawnie nakryte, potrawy były smakowite i widowiskowo skomponowane na talerzach, jak również żeby obsługa w profesjonalny sposób podawała biesiadnikom następne posiłki. Najwyższy stopień organizacji mogą zagwarantować jedynie firmy cateringowe zatrudniające zawodowych kelnerów, szefów kuchni oraz managerów, obytych w obsłudze przyjęć zarówno w domach weselnych, jak i tych urządzanych pod gołym niebem.

Catering na wesele – menu dopasowane do stylistyki przyjęcia

Wesela rządzą się swoimi zasadami, zarówno w kwestii atrakcji dla uczestników, jak i oczekiwanych potraw. Firmy cateringowe przeważnie mają przygotowane wstępnie menu oferowanych dań głównych, trunków i przekąsek dopasowanych do charakteru wesel. Bazową ofertę można przeczytać na stronie firmy bądź dostać tę informację nawiązując kontakt bezpośrednio z jej przedstawicielem. Zamawiający ma zatem możliwość osobiście przygotować menu z proponowanych dań. Powinno się jednak podkreślić, że firmy cateringowe są też otwarte na nowe sugestie i nierzadko na życzenie kontrahenta zgadzają się przygotować niecodzienne kompozycje potraw.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]