Więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie - kliknij tu.

Koniec grudnia to czas, który spędzamy z reguły wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne urządzane są także w firmach. Nierzadko kadra firmy przygotowuje je sama, przynosząc samodzielnie przyrządzone potrawy, jednak w ogromnych przedsiębiorstwach ten schemat działania nie zawsze jest wydajny. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Standardowe świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą stać standardowe świąteczne smakołyki. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z karpia czy też łososia oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie spożywane są wespół z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, przykładowo bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Wypada także zadbać o smakowity specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy puszysty sernik, makowiec albo kutię z miodem.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z zatrudnionymi menu

Za planowanie Wigilii w firmie warto wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz określić termin spotkania oraz dopasować go do harmonogramu urlopów pracowników. Pozwala to ściślej oszacować przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Rekomendujemy omówić z zatrudnionymi menu i wspólnie wybrać te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest także to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne zbierają zlecenia przez większość grudnia, lecz nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]