Skorzystaj z usług fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią starannie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny obsługi z reguły zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]