Badania psychologiczne Bielsko Biała - zajrzyj tu po więcej informacji o tych usługach.

Na bezpieczeństwo na drogach w największej mierze rzutują kwalifikacje prowadzących poruszające się po nich auta. Szczególnie istotne jest to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy czy kierowców TIR-ów oraz komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego powodu kierowcy z takich profesji zgodnie z przepisami powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem napisać na ten temat kilka zdań. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychotechniczne kierowców – na czym się opierają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z badanym, w trakcie której odpowiada on na pytania na temat wyborów w ekstremalnych przypadkach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem wykonywane są testy na specjalnych maszynach, w czasie których badana jest percepcja szybkości, podzielność koncentracji umiejętność szybkiej reakcji czy dostrzeganie w ciemności.

Jak podnieść szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę ze specjalistą, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co ważne, musimy pamiętać, że nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można jednak trochę zwiększyć. W jaki sposób? W sieci znajdziemy liczne filmy prezentujące działanie urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu sprawdzić, jak one funkcjonują.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]