Jeśli chcesz nabyć panele drewniane, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w domu. Należy więc zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]