Jeśli potrzebujesz zamówić silnik na prąd stały, powinieneś odwiedzić ten adres.

Mnóstwo maszyn, które użytkujemy na co dzień i bez których nie wyobrażamy sobie życia, wykorzystuje w swoim działaniu silniki elektryczne na prąd stały. Niewielkie bądź duże, bezszczotkowe albo szczotkowe, te urządzenia odmieniły nasz tryb życia i pracy, a statystyczny człowiek zwykle nie wie, jak działają te silniki, ani jak są one zbudowane.

Podstawowe informacje o silnikach elektrycznych DC

Zadaniem silników prądu stałego jest wytwarzanie energii mechanicznej z energii elektrycznej. Jak wskazuje ich nazwa, zasilane są prądem, w którym kierunek oraz zwrot transferu ładunków elektrycznych jest niezmienny. Takie silniki znane są od nieomalże 200 lat i są wspólnym zasługą grupy osób. Do ich budowy, następnie modyfikacji i w konsekwencji ich dopuszczenia do powszechnego zastosowania w różnego rodzaju maszynach, przyczyniły się eksperymenty oraz wynalazki cenionych innowatorów połowy XIX w., jak np. Zénobe Gramme, Moritz Jacobi oraz Thomas Edison. Silniki elektryczne DC złożone są ze dwóch magnesów zwróconych do siebie biegunami różnoimiennymi, pomiędzy którymi wytwarza się pole magnetyczne, statora, wirnika, komutatora i szczotek. W dzisiejszych czasach na co dzień używane są również silniki prądu stałego bezszczotkowe, które ze względu na brak tego dość awaryjnego elementu, są uważane za bezpieczniejsze, bardziej wytrzymałe, i są ogólnie cenione za fenomenalną niezawodność, jak również bezgłośną pracę.

Silniki elektryczne na prąd stały nie tylko do profesjonalnego wykorzystania

Stwierdzenie, że silniki prądu stałego są używane właściwie wszędzie nie jest egzageracją. Jeżeli w domu posiadasz odtwarzacz CD albo w notebooku masz zainstalowane dyski HDD, to w ich mechanizmie bez wątpienia wykorzystano bezszczotkowy silnik. Silniki elektryczneprądu stałego są modułem sterowanych zdalnie pociągów czy samochodów, a więc gadżetów, którymi bawiliśmy się jako dzieci i które niewątpliwie podarujemy także naszym pociechom. Silniki tego typu znajdują się w dużych i małych pompach hydraulicznych niezbędnych w licznych gałęziach przemysłu, m.in. produkcyjnej, wydobywczej bądź budowlanej. W nieodległej przyszłości, dzięki silnikom na prąd stały samochody elektryczne staną się powszechne, a już dziś te silniki optymalizują naszą mobilność, bowiem to one napędzają popularne segwaye, rowery elektryczne i hulajnogi. Z silników DC korzystają również miłośnicy elektroniki do realizacji autorskich zautomatyzowanych prototypów z obszaru mechaniki i robotyki.

Choć silniki elektryczne na prąd stały o niedużej mocy bez przeszkód da się kupić w sklepach dla hobbystów albo z częściami elektronicznymi, to te do przemysłowego zastosowania osiągalne są na zamówienie jedynie u dystrybutorów, oferujących niezawodne silniki od renomowanych światowych marek.

Dane firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]