Chcesz nabyć wzmacniacz kanałowy? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odtwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie pełni jest zwiększanie mocy sygnału. Zobaczmy jak funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej

U dystrybutorów uzyskamy mnóstwo mechanizmów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one dedykowane zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Montowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie dobrej jakości kanałów na przykład w górach, garażach podziemnych, jak również w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być montowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy ma cztery oddzielne wejścia – np. VHF lub UHF + LTE. Moduły mogą mieć zaimplementowaną technologię niwelującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu LTE. W zależności od modelu posiada również 3 lub 4 dedykowane filtry UHF – działające z kanałami k.20-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe mają odrębne zasilanie i diody LED.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]