W ostatnim dziesięcioleciu temat ekologii stał się jednym z najważniejszych zagadnień, omawianych w debacie publicznej. Nieuchronność modyfikacji naszego zachowania dotyczącego racjonalnego wykorzystania zasobów Ziemi, stopniowo przenika do każdej sfery życia, również do świata marketingu. Teraz zarówno duże spółki, jak i małe firmy, dokładają starań, żeby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one oznajmić odbiorcom w rozmaity sposób, także poprzez stosowanie w działaniach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Eko gadżety reklamowe z materiałów szybko degradowalnych

Ekologiczne gadżety to artykuły reklamowe, ale wyprodukowane z surowców łatwo degradowalnych lub przetworzonych. Są to też gadżety z naturalnych tkanin, które można używać na co dzień i których osoba obdarowana nieprędko wyrzuci. Sprawia to, iż ich użycie w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Do grupy eko gadżetów promocyjnych zalicza się również te produkty, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Pomimo, że jest to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, natomiast kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozpadu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – co można kupić?

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni nieczęsto napotyka się duży wybór eko gadżetów reklamowych. To błędne myślenie. Już sama oferta odzieży reklamowej jest olbrzymia – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny, w rozmaitych fasonach (dziecięcych, damskich oraz męskich), jak również w dziesiątkach kolorów. Grafiki reklamowe umieszczane są na jutowych i bawełnianych torbach, dostępnych w formie klasycznych toreb na zakupy, ale również np. workowych plecaków. Pozostałe popularne gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru lub z bambusa, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, papierowe pojemniki na napoje oraz portmonetki.