Skitury - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam przeważnie jedynie po to, by spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, a zarazem dające sporo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego odpoczynku w góralskim domku z drewna i przelotnego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie dość trudnych, a zarazem niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów oraz nart.

Nie wiesz, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze porady organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]