Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, aby czuć z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak jedynie forma rozluźnienia się po trudnym dniu bądź hobby i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, należy zgłosić się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – dla młodych artystów i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Rezultat końcowy zdaje się bardzo niepozorny i bezproblemowy do uzyskania, ale jest wynikiem kilku czynników, o których młody twórca najczęściej nic nie wie. Dużą rolę w samym toku malowania ma również przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet artyści od lat obeznani w tej technice przenigdy nie są przekonani o tym, iż obraz zawsze wyjdzie tak, jak chcieli. Nauka malowania akwarelami to znakomite miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i nabyć potrzebne elementarne informacje niezbędne do odnalezienia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu radośnie widziani, bez względu na to, czy podjęli już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć rzetelnie objaśniają właściwości tych farb, szerokie spektrum technik ich używania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd dzieła.

Plusy uczestnictwa w kursie malarstwa akwarelami

W czasach ogólnodostępnego internetu nie ma przeszkód, żeby wyszukać i obejrzeć poradniki, które uczą malowania akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez biegłego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej szkoleniu z umiejętności artystycznych potrzebne są zalecenia, które uczestnicy kursu dostają od dydaktyków w trakcie malowania. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie rozwijać umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo nauka w zespole innych osób o podobnych pasjach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest niezwykle istotne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Partycypacja w rzeczowej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga potem we obiektywnej ocenie autorskich prac już zakończeniu kursu.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]