Jeśli interesujesz się malarstwem cyfrowym, koniecznie zajrzyj tutaj.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania. Wiedząc o tym wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie programy do digital paintingu wykorzystują twórcy

Jest kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym narzędzie game devów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak przykładowo Affinity Photo, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, farbami olejnymi bądź gwaszem. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

W zasadzie uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać przydatne triki wykorzystania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]