Jeśli chcesz nabyć filtr minipleat, koniecznie sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj plasuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz zarodniki grzybów

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, domach lub urzędach świetnie sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem też większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, dym tytoniowy lub sierść zwierząt. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na wydajną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są tam, gdzie powinno się zachować najwyższe standardy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących żywność.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46