Szukasz pełnej oferty wycieczki na Kilimandżaro? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel licznych turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Silnych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Globtroterów zachęcają głównie zanikające już lodowce, możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również przepiękne widoki. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi i Shira. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]