Szukasz więcej wiadomości o wyprawach trekkingowych dla początkujących? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Wycieczki w góry mogą przybierać różne postaci. Od powolnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z wysoką sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się ciężkich warunków biwakowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry Europy, największym uznaniem cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]