Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten typ sportu z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w Polsce, skoro można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – wytyczono w nich też bezpieczne szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą liczbą stromych turni, baszt skalnych i poszarpanych grani, które w trakcie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, że ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, oznaczono w nich też dużo łatwych szlaków, z którymi dadzą sobie radę osoby mające pewne doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z reguł asekuracji i metod przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić również aktywnie zimę, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na szczyt Averau i grupę Tre Cime.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]