Trekkingi Himalaje. Uzyskaj więcej informacji na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Kłopoty powoduje także samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, bo często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]