Jak działa mass collect. Zdobądź więcej szczegółów.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest zarazem jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach oraz wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (przelew pocztowy, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie eliminacją ewentualnych błędów, które mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Bieżące kontrolowanie przychodzących opłat – o plusach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) wypada zastanowić się nad jego wdrożeniem w firmie, także takiej, która miesięcznie wystawia poniżej setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]