Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, ratalny, mieszkaniowy i gotówkowy. Dzięki konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.