Jeśli chcesz zamówić monety srebrne, koniecznie sprawdź goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety bulionowe, zwane też monetami lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób pragnących inwestować swój kapitał w kruszce. Bez wątpienia najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym typie inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej krajów zaczęło wypuszczać srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły nowych sympatyków, zwłaszcza pośród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.

Srebro bulionowe to rozsądniejsza inwestycja niż monety kolekcjonerskie

Nie skłamiemy, jeśli powiemy, iż srebro bulionowe to zasadniczo nowością inwestycyjną. Emitowane są w mennicach kilku krajów, na dodatek zaledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Choć znane są inwestorom już od prawie 50 lat, ich oferta nie jest nadal tak szeroka jak pokrewnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednak dobrym wyborem dla osób chcących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a których nie stać na lokatę środków w platynę czy też złoto lub które obawiają inwestycji w odpowiednio droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Z jakiego powodu monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich wprowadzeniu do sprzedaży zawsze zauważalnie przekracza wartość kruszcu, z którego zostały wytworzone. Wpływa na to przede wszystkim całościowy koszt wybicia monety (m.in. opracowanie przez artystę unikalnego wzoru oraz wytworzenie precyzyjnych sztanc). Nie bez znaczenia ma także to, iż numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej liczbie sztuk, co natychmiast zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to jednak, iż z roku na rok ich wartość będzie systematycznie wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek eksponatu kolekcjonerskiego, monety te są warte tyle, za ile zechce je kupić przyszły nabywca. Z kolei srebrne monety bulionowe nie mają aspektu kolekcjonerskiego (ich wizerunek odświeżany jest niezmiernie rzadko, a zarazem nie mają limitowanego nakładu), toteż ich wartość stricte związana jest z aktualną ceną srebra.

Jaki jest typowy nominał srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest najtańszym metalem inwestycyjnym, z tej przyczyny monety bulionowe z tego kruszcu rzadko wytwarzane są w wadze niższej niż 1 oz (uncja trojańska), czyli 31,1 g. I chociaż nominał 1 uncji i próba srebra .999 to generalnie norma dla tych monet, u dystrybutorów zamówimy także monety o ciężarze 2 oz, 5 oz, a nawet 1 kg. W krajowych sklepach posiadających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy znane na każdym krańcu globu angielską Britannie, Kangury z Australii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niebanalnym nominale 1,5 €.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]