Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie wymiany walut on line? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.kantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze nadal spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać waluty bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Działanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest głównie to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Kolejnym i niesłychanie znaczącym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory online oferują również kilka innych usług stosowanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez nabywcę dniu czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie komfort oraz dużą niezależność w dyspozycji kapitałem. Używają ich też osoby zatrudnione bądź studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]