Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w razie potrzeby umieszczenia implantów czy koron, znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń kości i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń bądź nowotworów. Które metody bywają jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Spore znaczenie ma też nastrój w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.