Coraz więcej przedsiębiorstw proponuje prowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania. Z tego powodu warto dowiedzieć się wcześniej, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – dla kogo?

Kurs z pierwszej pomocy przyda się każdemu. Nie wszyscy musimy umieć grać na pianinie albo mówić po francusku, jednak każdy powinien nauczyć się niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na wiek warto wiedzieć, jak usztywnić skręconą rękę lub jak ułożyć kogoś w pozycji bocznej ustalonej. Świadkiem niebezpiecznego wypadku możemy być zawsze: w drodze do pracy, na urlopie, na uczelni. Szczególnie istotne jest, byze szkolenia z 1. pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy dużych i małych firm.

Szkolenia z pierwszej pomocy – ile to kosztuje?

Koszt szkolenia z pierwszej pomocy jest uzależnionazależy od jego długości oraz liczby uczestników. Im więcej zajęć oraz partycypantów, tym koszt na 1 osobę jest niższy. Jednakże, im mniej uczestników, tym więcej wyniesiemy z praktycznej części zajęć. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku szkolenia dla kilkunastu osób. Ponadto, w Sieci znajdują się też kursy otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Nie musimy organizować szkolenia i kompletować grupy – jedynie zapisujemy się na pasujące nam szkolenie.