Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Czyszczenie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (nakładki, paski, żele), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też precyzyjne dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Osobom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.