Praca w różnych zawodach, wygoda na co dzień oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które nakłaniają pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle wzrasta, na co wpływ ma na pewno nadzwyczaj małe ryzyko ewentualnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku czyli kształtowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się znakomite efekty. Redukując jej obwód i podnosząc środek, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Dziś szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego kształtowania, a przy tym minimalizuje zagrożenie uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia wiele argumentów. Istotne to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, precyzja oraz małe ryzyko powikłań. Należy wspomnieć też o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz odmówić przeprowadzenia zabiegu

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, ciążę i karmienie piersią, choroby oczu jak np. zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]