Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie wpływają na nasze zdrowie i otoczenie.
Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?
Jonizacja może nastąpić w rezultacie oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo emitowania ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak kopiarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego by znowu odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w mieszkaniu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.
Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy
Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać niebezpieczne wirusy i bakterie, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, biurach, urzędach czy placówkach oświaty, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.