Jeśli chcesz kupić aparaty do magnetoterapii, koniecznie odwiedź tę stronę.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]