Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz też wykazują wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować zimne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, papierosów oraz gorących dań. Ważne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Implantologia – jak znaleźć stomatologa

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia pacjentów – dlatego tak ważne jest to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne wskazówki.