Sprawdź, gdzie kupić aparaty do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]