Zamów sklejkę Kraków.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]